Nejbližší distribuce knih pro ČR:
kolem 18. května 2012.
Objednávky
Dotazy, připomínky
Všeobecné:
enigma@enigmaczech.cz
K prodeji:
books@enigmaczech.cz
Telefon:
00421 37 6555 551
Někde jsem četl, že v České republice se aktivně věnuje vodní turistice 100.000 lidí. To mně ohromilo. Bydlím na Slovensku, a naše řeky příliš vodáky ani v horkém léte neoplývají. (V hospodách je však lidí určitě víc než u Vás).
Rozhodl jsem se využít tento blog a občas uveřejňovat informace pro české vodáky o slovenských řekách. Protože jsem již proplul nejedním tokem, budou to informace z prvé ruky. Komentáře k blogu umožňují aktuální vzájemnou komunikaci, a tak - až nastoupí na trůn květen a Vy pocítíte touhu spoznávat exotické kraje, kupř. Slovensko, můžete mně požádat o jakékoliv informace. Pokud nebudu mít vlastní, určitě Vám je seženu od kamarádů.
I když jsem "Slovák jak řepa" tento blog budu psát střídavě česky a slovensky. Věřím, že mi občasné chyby prominěte. Jsem totiž "čechoslovakista", milovník české kultury, české přírody i české řeči. Jiný již nebudu.
Roky fotografuju, a tak si užijete i dost pěkných fotek. První již dnes:
Dovedete si představit něco lepšího, než vidíte na obrázku
(plus následujících 24 hodin)? / Dunajské ramená pod Bratislavou / CLICK NA FOTO.















Nejprodávanější knihy za Květen 2012
Nejprodávanější knihy za Duben 2012
Bohužel se zde nenachází žádný inzerát.
príspevok
Ďakujem Vlado za Tvoju ponuku videa. Bolo to príjemne sledovať. Som " chlapec" od Hrona , chcem pre vodnú turistiku tiež niečo urobiť, preto som sa rozhodol budovať kemping aj pre vodákov s názvom VODNÍK.
Budem rád ak sa z novu stretneme pri Hrone a budem mat možnosť sa pochváliť s určitým pozitívnym stavom pri budovaní kempingu pri obci Jur nad Hronom.
Sezóna sa blíži a ja s mojím dielom som len v "plienkach" , všetko rozpracované a nič dokončené.
Mrzí ma to.
Urobím však preto všetko , aby som aspoň základné služby vedel a mohol poskytovať .
Chcem informovať verejnosť prostredníctvom mojej www stránky o skutočnom stave budovania a možností poskytovania služieb.
Rád prijmem akúkoľvek pomoc, návrh aj kritiku v prospech životaschopného kempingu.
S pozdravom
Ján FURI www.hron.sk
Dolní Hron
Jestli budete splavovat letos Hron, zkuste jeho dolní tok - je tam nádherná příroda, řeka teče prakticky mimo civilizace (hospody jsou však na dosah). Voda není líná, plavbu spestřují hatě, většinou sjízdné. Voda je teplá, a poměrně čistá, vhodná ke koupání. Přenocovat se dá prakticky kdekoliv na břehu.
Začít můžete od loděnice v Kalné nad Hronom, pak po 15 kilometrech přenocovat v kempu Vodník, který výše popisuje Jan - poblíž je hospoda Kantina, další den pokračovat k loděnici při obci Hronovce (17 km). Třetí noc strávíte na romantickém Ostrovu lásky při Kameníně (po 19 km plavbě). Poslední den splavu vás hronské vody zanesou po 12-ti kilometrech do Dunaje.
Doporučuji zde nekončit, přenocovat a další den absolvovat výlet do Maďarska - přejdete přes most Márie Valérie a jste v starobylém Ostrihomu s jeho dominantou nad Dunajem - nádhernou bazilikou.
Obtížnost řeky je vhodná i pro rodiny s dětmi - nebezpečná místa je však potřeba si prohlédnout.
Vhodné též pro romantiky, zamilované i lidi s narušenou psychickou rovnováhou - lepší než 5 psychoterapeutů.
Plavbu po Hroně podrobně popisuje knížka Sprievodca - Hron - vodná turistika, kterou naleznete na této webstránce.
100.001 kamarátov v Čechách
Splavil som väčšinu známych českých vodácky navštevovaných riek, ale Hron bol vždy mojou srdcovou záležitosťou. Chcem upriamiť pozornosť českých vodákov aj na slovenské weblogy SLAVUJETE RIEKY ? na www.enigma.sk. A v najbližšom speciále HYDRO najdete aj stručný popis dolného Hrona. Ahoj!
Poslat nový komentář